PuuSuomi

PuuSuomi-verkostohankkeen tavoitteena on edistää Suomen puurakentamista ja puutuotealaa yhteistyössä työ- ja elinkeinoministeriön Metsäalan strategisen ohjelman (MSO) ja Puuinfo Oy:n kanssa.

PuuSuomi-verkostohankkeen käytännön työ tehdään valtakunnallisten hanketoimijoiden ja ELY-keskusten verkoston avulla.

VERKOSTOHANKKEEN TOIMIJAT

Verkostohankkeen koordinaatio:

Kehittämispäällikkö Markku Karjalainen
markku.karjalainen@tem.fi
040 5832 127
Työ- ja elinkeinoministeriö / MSO / Puurakentamisohjelma ja puutuoteratkaisut
Aleksanterinkatu 4, Helsinki
PL 32, 00023 Valtioneuvosto

Toimitusjohtaja Mikko Viljakainen
mikko.viljakainen@puuinfo.fi
040 526 6413
Puuinfo Oy
Unioninkatu 14, 3. krs, 00130 Helsinki
PL 381, 00131 Helsinki

Suuraluevastaavat:

Länsi-Suomi (Varsinais-Suomi, Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa)
Suuraluevastaava, projektipäällikkö Heikki Perko
heikki.perko@prizz.fi
044 710 5361
Prizztech Oy
Käyntiosoite: Porin Puuvilla, Pohjoisranta 11 D, 2. krs
Postiosoite: PL 18, 28101 Pori
www.prizz.fi

Pohjois-Suomi (Pohjois-Pohjanmaa, Lappi)
Suuraluevastaava, yrityskehittäjä Markku Helamo
markku.helamo@digipolis.fi
040 546 8652
Kemin Digipolis Oy,
Tietokatu 3, 94600 Kemi
www.digipolis.fi

Itä-Suomi (Etelä-Savo, Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala, Kainuu)
Suuraluevastaava, ohjelmajohtaja Aki Hakala
aki.hakala@miktech.fi
044 036 1624
Miktech Oy
Graanintie 5, 50190 Mikkeli
http://www.miktech.fi/

Etelä-Suomi (Uusimaa, Itä-Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala)
Suuraluevastaava, tutkimuspäällikkö Petri Heino
petri.heino@kyamk.fi
044 702 8428
Kymenlaakson ammattikorkeakoulu
Paraatikenttä 7, 45100 KOUVOLA
www.kyamk.fi

Lataa tästä PuuSuomi-verkoston yhteystiedot